Kutsu ja paikkakortti, joissa luonnonvalkoista ja kultaa
Kutsu on tehty korttipohjasta ja koristeltu kultaisella ja luonnonvalkoisella paperilla. Kortin koristepanta on koristeltu samoilla materiaaleilla ja lisäksi sydämenmuotoisella akryylitimantilla. Kirjekuoren sisälle on laitettu glitterpaperia. Paikkakortti on tehty samaan tyyliin.
Tee koristepanta leikkaamalla kultaisesta paperista 4cm leveä suikale. Tee paikkakortti samaan tyyliin kuin kutsu (katso seuraava vaihe). Tee kirjekuoren sisäosa samasta paperista kaavan avulla, jonka löydät erillisestä PDF-tiedostosta tämän idean lopusta. Sujauta kultapaperi varovasti kirjekuoren sisään ja kiinnitä teipillä.Ilmainen vaiheohje
Tilaa uutiskirjeemme ja saat käyttöösi tämän luovan idean sekä runsaasti inspiraatiota, uutisia ja loistavia tarjouksia suoraan sähköpostiin. Voit peruuttaa tilauksen milloin tahansa.
Oletko jo tilaaja? Katso ohje





