Valitse luokka tai katso kaikki tuotteet alla
- Kivenmaalausta
- Lumoavat merenneidot
- Maalausta ja piirustusta lapsille
- Ompelua ja kutomista lapsille
- Koruaskartelua lapsille
- Itsetehtyjä joululahjoja lapsille
- Muovailua lapsille
- Paperiaskartelua lapsille
- Kaavoja paperiaskarteluun
- Kasvomaalaus, naamiaisasut ja -tarvikkeet
- Luova loma lasten kanssa
- Luovaa ja hauskaa kesätekemistä lapsille
- Garden life
- Luovasti jäätelötikuilla
- Hauskaa kierrätyksen parissa
- Hauskat keittiöleikit
- Inspiration: v10551Metallilla koristeltu ikonipohja
Maalattu ikonipohja on koristeltu maalatulla ilmakuivuvalla savella, ATC paperilla, kuparilangalla ja helmillä. Metallikoristeet on kiinnitetty pikaliimalla.
- Inspiration: v13946Maalatut ja kimaltavat puukoristeet
Enkeli, lumihiutale ja tähti on maalattu Plus Color -maaleilla. Maalin kuivuttua piirrettiin yksityiskohtia mustalla tussilla. Niihin alueisiin, joihin haluttiin kimalletta, siveltiin liimalakkaa ja märkään lakkaan ripoteltiin kimalle.
- Inspiration: v13765Tarroja ja lakkaa älypuhelimen suojuksessa
Suojus peitettiin kokonaan erilaisilla tarroilla ja suojattiin usella lakkakerroksella. Nappikuulokkeiden johtoon pujotettiin halkaistuja Nabbi-putkihelmiä. Hauska ja helppo idea.
- Inspiration: v14720UnisieppariUnisiepparin pohjana toimii metallirengas, joka on päällystetty puuvillalangalla. Lankaa on myös käytetty renkaan sisäpuolen "kudonnassa" ja alareunan koristeissa, sekä ripustuslenkissä. Unisieppari on koristeltu helmillä ja höyhenillä.