- Inspiration: v14179Veistos kukkalangasta ja helmimassasta
Patsas on tehty kukkalangasta, jonka jalustana toimii puulaatta. Langan ympärille on kiedottu maalarinteippiä ja matkan varrella on lisätty styrox tuotteita, saaden veistokseen lisää rakennetta. Lopuksi veistos ja jalusta on päällystetty helmimassalla.
- Inspiration: v13888Värikäs pääsiäispupu
Makaava pääsiäispupu on tehty avattavasta pahvimunasta ja maalattu Plus Color askartelumaalilla. Maalin kuivuttua, tee nenä, silmät, pitkät korvat, tupsu ja käpälät silkkimassasta. Anna kuivua ja kiinnitä osat pahvimunaan A-Color liimalakalla.
- Inspiration: v13440Neulahuovutettu tipunen muovimunassa
Jokainen tipu on neulahuovutettu karstatulla villalla styroxmunaan ja laitettu helmimassajalustalla seisovan kaksiosaisen muovimunan sisään.
- Inspiration: v13332Jouluhahmot
Näillä hauskoilla jouluhahmoilla on Vivi Gade decoupagepaperilla päällystetyt lamppupurkista tehdyt vartalot. Päät on tehty silkkimassasta. Päät on koristeltu askartelupunoksista tehdystä tukasta, sarvista jne.