Hillopurkista tehty lumisadepallo

Tuotenro: v14349

Nämä lumisadepallot on tehty ylösalaisin käännetystä lasipurkista. Pallon sisälle olevat hahmot on muotoiltu Fimo Kids- massasta ja - uunissa kovettamisen jälkeen - liimattu tiukasti kannen sisäpuolelle. Purkki on täytetty demineralisoidulla vedellä ja kimalteilla. Lopuksi kansi on liimaatu paikoilleen.

Lisää toivelistaan
Oma räätälöintisi
Askarteluidea
Hillopurkista tehty lumisadepallo
Hillopurkista tehty lumisadepallo

Varastossa 

3,40 €

Yhteenveto
    Askarteluidea
    Näin sen teet
    Guide step %d
    1
    Muotoile haluamasi hahmo Fimo Kids- massasta. Pidä huoli, että hahmo sopii purkin kanteen ja ettei siitä tule liian pitkää.
    Guide step %d
    2
    Koveta hahmo 110 asteisessa kotiuunissa 30 minuuttia.
    Guide step %d
    3
    Liimaa hahmo kannen sisäpuolelle (käytä vedenkestävää super glue-liimaa). Hahmon liimaamisessa on hyvä olla aikuinen apuna.
    Guide step %d
    4
    Sirottele haluamasi määrä kimalletta purkkiin.
    Guide step %d
    5
    Täytä purkki vesijohto vedellä ja pienellä määrällä glyseriiniä. VINKKI: Demineralisoitu vesi on bakteeriton ja kestää sen vuoksi pitempään (tätä ja glyseriiniä on saatavilla apteekista) Glyseriini estää kimalteen valumisen pohjaan liian nopeasti.
    Guide step %d
    6
    Levitä kirkas Multi-liimageeli kanteen ja kierrä kansi paikoilleen.
    Guide step %d
    7
    Sekoita purkkia nähdäksesi lumisateen.
    Takaisin
    Olen ostoksilla kuin
    Jatka nimellä guest
    Etusi kirjautuessa

    ✔ Henkilökohtainen toivelistasi

    ✔ Näet tilaushistoriasi

    ✔ Helppo maksaminen
    Etusi kirjautuessa

    ✔️ Erikoishintasi

    ✔️ Erityiset B2B-tuotteet

    ✔️ B2B-markkinointimaailma
    Etusi kirjautuessa

    ✔ Sisältöä juuri sinulle

    ✔ Erikoishintasi
    Copyright © Sinelli Oy | Väinö Tannerin tie 3 | 01510 Vantaa | 09-7513 3133 | asiakaspalvelu@sinelli.fi