Pitkä kangastaskusto
#v13210
Nelitaskuinen kangas on ommeltu Vivi Gade Design Skagen-sarjan kankaasta. Koristelut ovat Vivi Gade Paris-sarjan decoupagepapereita. Koko kauneus on ripustettu mustaksi maalattuun vaatepuuhun.
Näin sen teet Lataa vaiheittaiset ohjeemme

1.. Maalaa vaatepuu mustalla Plus Clor maalilla. Leikkaa seuraavan kokoiset kangaspalat Vivi Gade Design kankaasta (Skagen sarjaa) korkeus x leveys:
1 pala 90 x 22 cm
4 palaa 15 x 20 cm
2 palaa 20 x 12 cm

3.. Taita neljän samankokoisen kankaanpalan (taskut) yläreuna 1,5 cm ja silitä. Tee samoin muille reunoille mutta taita vain 1 cm. Tee 3 cm laskos molemmille sivuille kaikkiin paloihin.

4.. Tulosta sabloni joka on erillisenä PDF liitteenä. Aseta decopagepaperi leikkuualustan päälle ja sabloni paperin päälle ja leikkaa. Leikkaa myös kankaasta 3 cm leveät boordit taskuston pituiset.