Askarteluidea

Siemenhelmikaulakoru ja riipus

#v12833

Siemenhelmiä on pujotettu korulankaan helmikarusellin avulla. Riipus on kiinnitetty välirenkaalla ja ylellisyyttä on saatu isoreikäisellä strassiputkella.

#v12833
Valitse tuotteet idealle

{{ optionsGroup.label }}

{{ getVariantsButtonText(option) }}
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
Kokonaishinta
{{ getFormattedBundlePrice() }}

{{ getRewardMessage() }}

Näin sen teet
Guide step %d
1.   Purista koruvaijerin toinen pää litteäksi lattakärkisillä pihdeillä - näin saat vaijerin paremmin neulansilmään.
Guide step %d
2.   Täytä helmikaruselli siemenhelmillä ja aseta koruneula karuselliin kaari vasemmalle osoittaen.
Guide step %d
3.   Pyöräytä karusellia myötäpäivään. Työnnä neulaan tulleet helmet vaijeriin. Jos jokin helmi juuttuu neulaan, riko se pihdeillä puristamalla.
Guide step %d
4.   Kiinnitä riipukseen ensin kaksi ovaalia välirengasta peräkkäin ja sitten isompi pyöreä välirengas.
Guide step %d
5.   Pujota kookas fasettihelmi (tai joku muu haluamasi helmi) koruneulaan ja katkaise neula siten, että siihen jää lenkille taivutettava pätkä.
Guide step %d
6.   Yhdistä helmiriipus ovaalilla välirenkaalla toisen riipuksen pyöreään välirenkaaseen.
Guide step %d
7.   Kiinnitä pyöreä välirengas helminauhaan, taita helminauha kaksinkerroin ja pujota siihen strassiputki.
Guide step %d
8.   Sulje helminauha: pujota kumpaankin vaijerinpäähän lukitushelmi ja pari siemenhelmeä. Pujota vaijerinpäät siemenhelmien ja lukitushelmien läpi vastakkaisista suunnista ja litistä lukitushelmet lattakärkisillä pihdeillä. Katkaise ylimääräiset vaijerit.
Jo kirjautunut? Lataa malli
Mene myös tutkimaan
Olen ostoksilla kuin
Copyright © Sinelli Oy | Väinö Tannerin tie 3 | 01510 Vantaa | 09-7513 3133 | [email protected]