- Inspiration: v15260Korvakorut rocaille-siemenhelmistäNämä korvakorut on tehty koruvaijeriin lisätyistä 3mm kokoisista rocaille-siemenhelmistä. Sen jälkeen ne on kiinnitetty korvakorukoukkuihin.
- Inspiration: v10605Linopainanta ja -värit
Leikkaa linoveitsellä kuvio linolevyyn. Käytä linoleikkausalustaa, se pitää linolevyn hyvin paikoillaan. Rullaa telalla linoväri levylle ja tee painanta.
- Inspiration: v14651Aurinkovarjo ja piknikpöytä jäätelötikuistaAurinkovarjon varjo-osa on tehty kuvioidusta kartongista. Piknikpöytä ja tuolit on tehty jäätelötikuista, jotka on kiinnitetty toisiinsa liimalla.
- Inspiration: v11007Herkulliset kuppikakut
Rasiat on maalattu Plus Color-maaleilla ja reunoihin on liimattu koristeellista nauhaa. Alumiinifoliota on rypistetty keoksi, joka on liimattu rasian kanteen. Keko on päällystetty ohueksi kaulitulla silkkimassalla.