Askarteluidea

SIlityskalvoa nahkapaperissa

#v15193

Tämä nahkapaperikassi on koristeltu silityskalvolla. Silityskalvo on siirtokalvoa, jossa on kimalle-efektiä joka- kuten nahkapaperi- on konepestävää n. 30°C ylösalaisin käännettynä (älä laita kuivausrumpuun).

#v15193
Valitse tuotteet idealle

{{ optionsGroup.label }}

{{ getVariantsButtonText(option) }}
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
Kokonaishinta
{{ getFormattedBundlePrice() }}

{{ getRewardMessage() }}

Näin sen teet
Guide step %d
1   Silityskalvo koostuu kolmesta kerroksesta. Pohja (pehmeä) kerros on tarrataustainen. Siirtokalvo on keskellä. Päällimmäinen kerros on päällystetty paksulla muovisella suojakerroksella. Voit silittää suoraan paksun muovikerroksen päältä. Aloita leikkaamalla kuvio kalvosta.
Guide step %d
2   Säädä silitysrauta villa-lämpötilalle (matala lämpö) ilman höyryä. Lämmitä nahkapaperin pinta silittämällä n. 15 sekuntia siitä kohdasta, johon haluat kiinnittää kuvion.
Guide step %d
3   Laita kuvio lämmitetyn nahkapaperin päälle paksu suojakalvo ylöspäin. Paina kevyesti silitysraudalla n. 30 sekuntia.
Guide step %d
4   Poista paksu suojakerros ennen kuin kuvio on kokonaan jäähtynyt. Tarvittaessa laita suojakerros uudelleen alueille, jossa silityskalvo ei ole kiinnittynyt kokonaan ja silitä lisää. Kassi kestää konepesua n. 30°C ylösalaisin käännettynä. Älä käytä kuivausrumpua.
Guide step %d
Template   -
Liitetiedosto: Lataa
Jo kirjautunut? Lataa malli
Mene myös tutkimaan
Olen ostoksilla kuin
Copyright © Sinelli Oy | Väinö Tannerin tie 3 | 01510 Vantaa | 09-7513 3133 | [email protected]