Askarteluidea

Nestemäisellä vesivärillä värjätty käsintehty paperi

#v15912

Opi tekemään käsintehtyä paperia, joka on värjätty nestemäisellä vesivärillä.

#v15912
Valitse tuotteet idealle

{{ optionsGroup.label }}

{{ getVariantsButtonText(option) }}
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
Kokonaishinta
{{ getFormattedBundlePrice() }}

{{ getRewardMessage() }}

Näin sen teet
1 Guide step %d Kostuta paperimassa ja revi siitä pieniä paloja. Anna niiden liota kokonaan.
2 Guide step %d Vatkaa paperimassa tasaiseksi, joko käsin tai sähkövatkaimella.
3 Guide step %d Kaada seos vatiin, joka on tarpeeksi iso, että siihen mahtuu paperinvalmistukseen käytettävä kehys. Lisää nestemäistä vesiväriä - muista käyttää käsineitä värin kanssa. Koska punainen ja vihreä ovat täydentäviä värejä, muutama tippa vihreä punasessa seoksessa antaa enemmän pestyn värin. Ja toisin päin.
4 Guide step %d Sekoita seos ennen käyttöä.
5 Guide step %d Pidä kehystä kohtisuoraan vadin takaosassa. Puoli, jossa kangas on kiinni, tulisi olla sinua päin.
6 Guide step %d Upota kehys massan alle vaakasuorassa. Työnnä eteen- ja taaksepäin, kunnes kangas on peittynyt ja nosta kehys pois vadista. Anna veden tippua. Vinkki: Siivilöi jäljellä oleva massa vedestä, annan kuivua ja säästä seuraanvaan kertaan. Älä koskaan kaada suoraan lavuaariin, koske se voi tukkia viemärin.
7 Guide step %d Taita palas huopaa ja vie se kehyksen alle imemään vesi. Purista vesi pois ja jatka näin, kunnes suurin osa vedestä on imeytynyt.
8 Guide step %d Käännä kehys ja aseta massa alaspäin huovan päälle.
9 Guide step %d Imeytä ylimääräinen vesi, mutta painele varovasti.
10 Guide step %d Poista varovasti kehys. Varmista, että massa on irronnut kehyksestä, ennen kuin nostat sen. Jätä paperi kuivumaan huovan päälle. Kuivumisaikaan vaikuttaa huoneen lämpötilä (24-48 tuntia).
Jo kirjautunut? Lataa malli
Mene myös tutkimaan

Kirjaudu sisään / Luo tili

Eikö sinulla ole vielä tiliä?
Copyright © Sinelli Oy | Väinö Tannerin tie 3 | 01510 Vantaa | 09-7513 3133 | [email protected]