Askarteluidea
Painantasablonilla koristellut keittiöpyyhe ja tyynyliina
#v13056
Keittipyyhkeeseen ja tyynynpäälliseen (tehty ompelemalla kaksi keittöpyyhettä yhteen) painettu kuva on tehty painantasablonin avulla. Sabloni on asetetty kankaan päälle ja sablonin päältä on maalattu maalitelan avulla.
#v13056
Näin sen teet
7
Tyynynpäällinen - tehdään ompelella kaksi keittiöpyyhettä yhteen. Toinen pyyhkeistä on koristeltu painetulla kuvalla ja toinen on jätetty koristelematta. Näin päällinen on tehty: laita pyyhkeet oikeat puolet vastakkain ja ompele sivut yhteen (eli ompele kaksi pitkää sivua ja yksi lyhyt sivu). Huom! Omele noin 1 cm päästä pyyhkeen reunasta.
Tyynynpäällinen - tehdään ompelella kaksi keittiöpyyhettä yhteen. Toinen pyyhkeistä on koristeltu painetulla kuvalla ja toinen on jätetty koristelematta. Näin päällinen on tehty: laita pyyhkeet oikeat puolet vastakkain ja ompele sivut yhteen (eli ompele kaksi pitkää sivua ja yksi lyhyt sivu). Huom! Omele noin 1 cm päästä pyyhkeen reunasta.Jo kirjautunut? Lataa malli
Mene myös tutkimaan
5576b6251776d.jpg)








