Askarteluidea

Petivaatteet lapsen sänkyyn kuviollisesta kankaasta

#v14601

Vauvan sänkyyn on tehty pussilakana ja tyynyliina kuviollisesta Glad Design -puuvillakankaasta, jota on koristeltu tekstiilitusseilla. Pussilakanaan ja tyynyliinan on käytetty myös yksiväristä kangasta.

#v14601
Valitse tuotteet idealle

{{ optionsGroup.label }}

{{ getVariantsButtonText(option) }}
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
Kokonaishinta
{{ getFormattedBundlePrice() }}

{{ getRewardMessage() }}

Näin sen teet
1 Guide step %d Pussilakana: Leikka 70 x 103 cm kokoinen pala kuviollisesta kankaasta ja 70 x 113 cm pala yksivärisestä kankaasta. Tyynyliina: Leikkaa 48 x 42 cm kokoinen pala kuviollisesti kankaasta (+ kolmion muotoinen pala, joka on leikattu silmämääräisesti) ja 48 x 52 cm pala yksivärisestä kankaasta. Koristele yksi tai useampi kankaan kuvioista tekstiilistusseilla. Anna kuivua.
2 Guide step %d Kiinnitä värit silittämällä.
3 Guide step %d Tee 1 cm taite kolmion pitkälle sivuille ja ompele. Kiinnitä nuppineuloilla yksiväriseen kankaaseen.
4 Guide step %d Pussilakana ja tyynyliina: Tee 1 cm taite kapealla sivulle ja ompele. Aseta kangaspalat yhteen, oikeat puolet vastakkain ja saumat saman suuntaisesti. Taita pitempi pala toisen palan yli. Ompele sivut yhteen. Viimeistele reunat siksak-ompeleella. Käännä.
Jo kirjautunut? Lataa malli
Mene myös tutkimaan

Kirjaudu sisään / Luo tili

Eikö sinulla ole vielä tiliä?
Copyright © Sinelli Oy | Väinö Tannerin tie 3 | 01510 Vantaa | 09-7513 3133 | [email protected]