Askarteluidea

Puualustaan punottu kori

#v13956

Kori on maissinarusta punottu valmiiksi rei'itettyyn, mustaksi maalattuun puualustaan. Tueksi on lisätty mustaa paperinarua.

#v13956
Valitse tuotteet idealle

{{ optionsGroup.label }}

{{ getVariantsButtonText(option) }}
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
Kokonaishinta
{{ getFormattedBundlePrice() }}

{{ getRewardMessage() }}

Näin sen teet
Guide step %d
1.   Maalaa puulevy mustalla Plus Colorilla ja anna kuivua. Pohjaa ei tarvitse maalata.
Guide step %d
2.   Leikkaa mustasta paperinarusta yhdeksän 100 cm:n mittaista pätkää ja solmi ne puualustan reikiin kuvan mukaisesti.
Guide step %d
3.   Aseta maissinarun toinen pää johonkin kohtaan puualustaa, paperinarusolmun päälle ja kietaise maissinaru kokonaan alustan ympäri solmujen päälle. Varmista, että maissinaru on tasassa alustan reunan kanssa ja sido mustat paperinarut maissinaruun samanlaisin solmuin.
Guide step %d
4.   Ennen toisen maissinarukierroksen aloittamista leikkaa ensimmäisen kierroksen maissinarun pää erittäin viistoksi ja liimaa viisto pää kiinni toisen kierroksen alkuun.
Guide step %d
5.   Laajenna korin halkaisijaa kierros kierrokselta. Varo, ettet solmi mustaa paperinarua liian tiukkaan, se voi katketa.
Guide step %d
6.   Käytä merimiessolmuja maissinarun viimeisen kierroksen solmimiseen mustalla narulla kiinni edelliseen kierrokseen.
Guide step %d
7.   Leikkaa pois kaikki ylimääräiset narunpäät ja varmista solmut liimatipalla.
Jo kirjautunut? Lataa malli
Mene myös tutkimaan
Olen ostoksilla kuin
Copyright © Sinelli Oy | Väinö Tannerin tie 3 | 01510 Vantaa | 09-7513 3133 | [email protected]