Askarteluidea

Ripustettavat halloween-kennopaperihyytävyydet

#v13902

Koristeet on tehty kartongista sekä kennopaperista ja ripustettu mustaan kumilankaan.

#v13902
Valitse tuotteet idealle

{{ optionsGroup.label }}

{{ getVariantsButtonText(option) }}
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
Kokonaishinta
{{ getFormattedBundlePrice() }}

{{ getRewardMessage() }}

Näin sen teet
1. Guide step %d Tulosta kaava erillisestä PDF-tiedostosta. Leikkaa kaavan osa irti, jäljennä ne väreihin sopiville kartongeille ja leikkaa irti.
2. Guide step %d Taita kartonkipyörylä kahtia, jolloin keskelle tulee taitos. Tämä on kartonkihahmon vatsa. Kiinnitä siihen kaksipuoliset teipit koko leveydeltä.
3. Guide step %d Kiinnitä pyörylä kennopaperin reunaan kuvan osoittamalla tavalla, kennopaperin jäädessä pyörylän sisään niin, että sen viivat ovat vaakatasossa.
4. Guide step %d Leikkaa kennopaperi kartongin reunoja myöten ja avaa se sitten varovaisesti.
5. Guide step %d Kiinnitä kaksipuolista teippiä kartonkipyörylän taakse ja kiinnitä se sitten kartonkikuvioon. Tee toinen puoli samalla lailla.
6. Guide step %d Piirrä tussilla silmät, nenä sekä suu. Tee reikä ripustuslankaa varten ja kiinnitä siihen musta kumilanka.
Kaava-arkki Guide step %d -
Liitetiedosto: Lataa
Jo kirjautunut? Lataa malli
Mene myös tutkimaan

Kirjaudu sisään / Luo tili

Eikö sinulla ole vielä tiliä?
Copyright © Sinelli Oy | Väinö Tannerin tie 3 | 01510 Vantaa | 09-7513 3133 | [email protected]